Tygodniowa aktualizacja rynku Bitcoin, Ether i XRP 6 lipca 2020 r.

Całkowity limit rynku kryptograficznego dodał 5,3 miliarda dolarów do jego wartości w ciągu ostatnich siedmiu dni i obecnie wynosi 263,7 miliarda dolarów. W tym samym okresie wszystkie 10 najlepszych walut było zielonych, a na czele z pakietem znalazły się monety Cardano (ADA) i Crypto.com Coin (CRO), które przyniosły odpowiednio 23 i 12 procent zysków. Do czasu napisania Bitcoin (BTC) był notowany na poziomie 9.202 dolarów, podczas gdy eter (ETH) wzrósł do 231 dolarów. XRP Ripple’a osiągnął 0,18$.

BTC/USD
Bitcoinowi udało się w końcu odwrócić przypływ i po pięciu kolejnych przegranych sesjach utworzył zieloną świecę na wykresie dziennym. Moneta była w swobodnym spadku, ponieważ ostatnio została odrzucona po 9.700 dolarów 23 czerwca, ale zamknęła dzień handlowy 28 czerwca po 9.120 dolarów, czyli 1,3% więcej. BTC zakończyło siedmiodniowy okres z 2% stratą.

W poniedziałek, para BTC/USD nadal rosła i zwiększyła swoje zyski do 9.185 dolarów. Mimo to warto było zauważyć, że wiodąca krypto waluta grawitowała wokół linii 9 150 USD w oczywistej konsolidacji.

Sesja giełdowa we wtorek, 30 czerwca była bezpośrednim dowodem na powyższe stwierdzenie. BTC utworzyła krótką czerwoną świecę i spadła do 9.127 dolarów. W skali miesiąca spadek wyniósł 3,2%.

Trzeci dzień tygodnia pracy był dość pozytywny dla kupujących. Cena Bitcoin’a wzrosła do 9.237 dolarów, ale nie przed osiągnięciem poziomu 9.300 dolarów.

W czwartek, 2 lipca, wiodąca kryptokur waluta dokonała kolejnej korekty, tym razem do 9 092 dolarów, ale udało się utrzymać cenę powyżej linii trendu wzrostowego, mimo że w ciągu dnia spadła ona do 8 940 dolarów.

Ostatniego dnia tygodnia roboczego pojawiła się krótka czerwona świeca do 9.065 dolarów.

Weekend 4-5 lipca rozpoczął się pozytywnie dla byków, gdy BTC odbił się od poziomu wsparcia i podniósł się do 9.140 dolarów. Moneta jednak przez prawie dwa tygodnie pozostawała złapana w skrajnie niskiej zmienności.

W niedzielę niedźwiedzie zmusiły go do ponownego przetestowania ukośnego wsparcia, ale wspomniana już linia trendu wzrostowego zapewniła wymaganą stabilność. Para BTC/USD pozostała płaska przez okres siedmiu dni.

ETH/USD
Żeton projektu Ethereum ETH również znajdował się pod dużą presją sprzedaży, ponieważ 23 czerwca został odrzucony w pobliżu średniookresowej linii trendu spadkowego. Zakończył on przegraną passę w niedzielę 28 czerwca i przesunął się do $224 po znalezieniu wsparcia w strefie $220-$216.

Para ETH/USD przekroczyła 50-dniowy EMA, ale zamknęła siedmiodniowy okres o 1,3 proc. niższy.

Eter zaczął handlować w poniedziałek, osiągając marżę 230$ we wczesnych godzinach sesji, po czym kilka godzin później zamknął się na 228$.

We wtorek, 30 czerwca, wiodący altcoin zrobił krótkie wycofanie do 225 dolarów, ale znalazł stabilność w pobliżu wspomnianej już wykładniczej średniej kroczącej. Zamknął miesiąc czerwiec o 2,1 proc. niżej w porównaniu z majem.

Sesja w połowie tygodnia w środę oznaczała powrót nabywców. Cena ETH osiągnęła w ciągu dnia poziom 232 dolarów, a przy zamknięciu zatrzymała się na poziomie 230 dolarów.

W czwartek, 2 lipca widzieliśmy spadek do 226 dolarów, od razu do 50-dniowego EMA, ponieważ nie można było ustalić trendu wzrostowego.

Piątkowa sesja nie była inna i ETH zrobiła jeszcze jeden krok w dół, tym razem do 225 dolarów.

Pierwszy dzień weekendu przyszedł z wielką zieloną świecą do $228, ponieważ byki uniknęły kolejnego testu strefy wsparcia 220-$216. W niedzielę, 5 lipca, jednak brak wolumenu handlu uniemożliwił rozszerzenie ruchu w górę i moneta zamknęła tydzień ze stratą do 227 dolarów lub 0,8 procent więcej w porównaniu z poprzednimi siedmioma dniami.

XRP/USD
Żeton firmy Ripple znalazł swoje lokalne dno w niedzielę 28 czerwca i częściowo odzyskał od strat, tworząc zieloną świecę do 0,177 dolarów. Moneta spadła o 4,3% w ciągu tygodnia.

Nowy okres handlowy rozpoczął się od sesji o niskiej zmienności w poniedziałek. Para XRP/USD pozostała płaska w strefie około 0,177$.

We wtorek, 30 czerwca obniżyła się do 0,175$, ale udało się znaleźć tam stabilizację i nie pozwoliła na dalszy spadek.

Nadal w trendzie spadkowym, „ripple“ zamknął miesiąc czerwiec o 13 proc. niższy w porównaniu z poprzednim 30-dniowym okresem.

Sesja w połowie tygodnia w środę, która była pierwszą w lipcu, przyniosła pozytywne wibracje na wykresach. Główny altcoin wymazał część swoich strat i zamknął się przy krótkiej zielonej świecy do 0,176 dolarów.

W czwartek, 2 lipca, spadł jednak do 0,175 dolarów, osiągając również poziom 0,172 dolarów w ciągu dnia.

Ostatni dzień tygodnia pracy był dobry dla byków. Ich preferowana moneta ponownie wzrosła do 0,176$. Po tym ruchu pojawiła się druga prosta zielona świeca, tym razem do 0,178$ w sobotę 4 lipca. Para XRP/USD uderzyła z powodzeniem w przekątną oporu, ale nie była w stanie złamać się ponad nią.

W niedzielę, 5 lipca, żeton XRP spadł aż do 0,173 dolarów we wczesnych godzinach handlu, ale udało się odzyskać później i zakończył tydzień na 0,177 dolarów mieszkania.

Altcoin of the Week
Naszym Altcoinem tygodnia jest VeChain (VET). Ten blokowy projekt wspiera branżę łańcuchów dostaw i ma na celu zbudowanie „wolnego od zaufania i rozproszonego ekosystemu biznesowego, który umożliwi przejrzysty przepływ informacji, efektywną współpracę, a co za tym idzie – pozwoli na lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich.